Domy nowoczesne to idealne połączenie funkcjonalności, piękna i wyjątkowego wyglądu. Cechuje ich rozmach i futurystyczny style. W nowoczesnym stylu często rezygnuje się z tradycyjnego, ukośnego dachu. Architekci proponują rozwiązania w postaci dużych przeszkleń, elementów ze stali, asymetrycznych, prostych linii budynku. W nowoczesnych domach klasyką są liczne tarasy i pomieszczenia dodatkowe jak pralnia, sauna, garderoby czy basen. Energooszczędne rozwiązania coraz częściej znajdują zastosowania w nowoczesnych domach. Współczesne domy to znacznie więcej niż tylko miejsce zamieszkania. Jest to także sposób wyrażenia siebie oraz stylu.

Domy nowoczesne mają szkieletowe konstrukcje, które są wykonane z drewna lub keramzytu. Keramzyt jest materiałem niepalnym i wytrzymałym, odpornym na pleśń oraz grzyby. Gotowe elementy potrzebne do budowy zamawiane są w fabryce i dostarczana jest taka ilość elementów, jaka jest faktycznie potrzebna. Zaletą budowy takich domów jest stosunkowo szybki czas budowy.

Budowa domów nowoczesnych przeważnie kosztuje więcej, dlatego też elementy gotowych domów są drogie. Projekt domu nowoczesnego wykonanego z prefabrykatów również jest droższy. Do budowy takiego domu niezbędna jest wykwalifikowana ekipa pracowników i fachowców. Do wzniesienie takiego domu potrzebni są profesjonaliści, którzy są dobrze obeznani ze swoją pracą i znają sposoby montażu. Korzystanie z usług takich fachowców z pewnością kosztuje więcej niż z usług zwykłej ekipy budowlanej.

Działka budowlana jest kolejnym aspektem, który musi być dobrze przygotowana. Gotowe materiały przeznaczone do budowy dowożone są na miejsce przez ciężkie i specjalistyczne samochody, które są stawiane i mocowane za pomocą dźwigów. Takich operacji nie można wykonać na mokrej działce czy w miejscu, gdzie nie ma odpowiedniej drogi dojazdowej. Może zaistnieć sytuacja, że budowa domu z prefabrykatów nie będzie możliwa do zrobienia, gdyż żaden ciężki samochód nie dojedzie na miejsce budowy.