Energooszczędny dom to doskonała inwestycja w przyszłość. Tego rodzaju budownictwo nie tylko świetnie się prezentuje, zachwycając nowoczesnym, dopracowanym w każdym detalu designem, ale przede wszystkim pozwala cieszyć się wysokim komfortem, przy generowaniu niskich kosztów utrzymania.

Domy energooszczędne – największe zalety

Jeśli dom ma dobrze spełniać swoją funkcję, powinien nie tylko cieszyć oko, ale przede wszystkim być funkcjonalną, łatwą do utrzymania przestrzenią, która zapewni komfort, bezpieczeństwo i poczucie stabilizacji. Domy energooszczędne budowane są z troską o detal, by pobierały i traciły jak najmniej energii. Energooszczędność to mniejsze wydatki dla rodziny, a także wiele korzyści dla środowiska. Inteligentne rozwiązania sprawiają, że dom jest niedrogi w utrzymaniu, ciepły, dobrze odizolowany akustycznie, odpowiednio wentylowany. Projekt domu energooszczędnego uwzględnia takie detale jak właściwie rozplanowane względem stron świata pomieszczenia, odpowiednia izolacja cieplna i akustyczna, prawidłowy system wentylacji, przemyślany sposób ogrzewania i oszczędzania ciepła.

Dopracowany projekt domu energooszczędnego

Dom energooszczędny może mieć różną powierzchnię, wysokość, estetykę. Możliwe jest wybudowanie domu tradycyjnego, który dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym ogranicza pobór energii. Klient może też zdecydować się na budowę domu energooszczędnego nowoczesnego – parterowego lub piętrowego. Oferowane projekty domów energooszczędnych uwzględniają różne potrzeby klientów, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Wśród propozycji znalazły się niewielkie, przytulne domki parterowe, jak i większe rodzinne domy z dodatkową kondygnacją. To, co łączy wszystkie projekty, to dbałość o każdy szczegół, by dom był przyjazny środowisku oraz łatwy i tani w utrzymaniu.