Domy energooszczędne to rozwiązanie dla tych, którzy lubią nowoczesne technologię, chcą dbać o środowisko i liczą na spore oszczędności w portfelu. Dom energooszczędny to dobra inwestycja – koszty budowy szybko się zwracają w znacznie niższych niż w przypadku klasycznego budownictwa rachunkach za energię. Dom zbudowany zgodnie z zasadami budownictwa energooszczędnego wykorzystuje naturalne warunki terenu oraz współczesne technologie, by generować jak najmniejszy pobór energii, przy jednoczesnym zapewnieniu ciepła i bezpieczeństwa.

Domy energooszczędne – wygodne i niedrogie w utrzymaniu

Coraz częściej budując dom, inwestorzy zadają sobie pytanie o koszty jego utrzymania. To ważne zagadnienie, któremu warto poświęcić uwagę, decydując się na budowę domu. Im lepiej zostanie zaplanowany, tym niższe będą rachunki, a tym samym wyższy komfort życia rodziny. Domy energooszczędne wykorzystują szereg rozwiązań, by ograniczyć pobór energii – od właściwego usytuowania względem stron świata, przez prawidłowy rozkład pomieszczeń i wykorzystanie naturalnego światła, to izolację termiczną, system ogrzewania, wentylację czy zastosowanie kolektorów słonecznych. Dom energooszczędny zapewnia ciepło, czyste powietrze, niższe rachunki za utrzymanie.

Projekt domu energooszczędnego

Co ważne dla planujących budowę domu, dom energooszczędny może mieć dowolną stylistykę. Choć kojarzony jest z nowoczesnymi, designerskimi, prostymi bryłami, równe dobrze może przyjąć kształt klasycznego domu zakończonego spiczastym dachem. Biuro projektowe Z500 oferuje projekty domów energooszczędnych w różnej estetyce, o powierzchni od kilkudziesięciu do kilkuset metrów kwadratowych, zarówno jednopoziomowe, jak i piętrowe, z mniejszymi lub większymi przeszkleniami, z płaskim lub klasycznym dachem – klient korzystając z bogatej oferty, może połączyć energooszczędność ze swoją wizją wymarzonego domu.